Jak skutecznie udzielić pomocy przedmedycznej?

Fundacja ReFForm przy współpracy z grupą Multi Fetish Poland i Stowarzyszeniem Bears Of Poland zapraszają na warsztaty „Jak skutecznie udzielić pomocy przedmedycznej” które odbędą się podczas 4. Fetish Camp w Tresnej.


Życie człowieka jest najwyższym dobrem. Wszyscy jesteśmy za nie odpowiedzialni. Bardzo ważną sprawą jest zatem posiąść podstawowe umiejętności aby pomóc drugiej osobie w potrzebie, aby udzielić jej pierwszej pomocy. Nie ważne jaki masz zawód, co robisz, jakiego jesteś wyznania czy orientacji, musisz znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie naszych warsztatów postaramy przećwiczyć tzw BLS, czyli podstawowe czynności ratujące życie, potocznie zwane reanimacją. Pokażemy jak postępować z nieprzytomnym, nieoddychającym człowiekiem. Pokażemy jak uciskać klatkę piersiową, jak ułożyć w pozycji bezpiecznej, kiedy zadzwonić na nr alarmowy 112 a kiedy na 999. Pokażemy jak zachować się przy napadzie padaczkowym. Postaramy odpowiedzieć na Wasze pytania.

Przyjdź, warto skorzystać i czegoś się nauczyć. Warto pomagać innym, bowiem nigdy nie wiesz kiedy to Twoja pomoc będzie komuś potrzeba, a od Twoich umiejętności zależeć będzie ludzkie życie.

Warsztaty poprowadzi lekarz medycyny Piotr Rausch – absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego posiadający specjalizację z chorób wewnętrznych. Obecnie w trakcie drugiej specjalizacji z kardiologii. 

Piotr w 2014 roku w plebiscycie ESKULAP ogłoszonym przez Głos Wielkopolski i Dzień Szamotulski został najpopularniejszym lekarzem specjalistą w Wielkopolsce.